SŁAWNI ŚLĄZACY

Magdalena Popławska

Mariusz Kałamaga

Czesław Mozil

Kasia Moś

Maja Sablewska

Marta Manowska

Robert Korólczyk

Anna Wyszkoni

Mateusz Banaszkiewicz

Magdalena Kumorek

Otylia Jędrzejczak

Dawid Podsiadło

Jacek Stachursky

Piotr Kupicha

Piotr Polk

Krzysztof Hanke:

Janusz Gajos

Wojciech Modest Amaro

Anna Dereszowska

Łukasz Similat

Magdalena Popławska

Magdalena Popławska (ur. 3 kwietnia 1980 w Zabrzu) – polska aktorka filmowa i teatralna. est absolwentką krakowskiej PWST (2004). Studiowała również w Institut del Teatre w Barcelonie, którego jest stypendystką. Związana z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, gdzie brała udział w projekcie pt. Teren Warszawa. Jako niezależna aktorka współpracowała w wieloma teatrami i grupami twórczymi, głównie warszawskimi. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Magdalena Popławska jest młodszą siostrą aktorki Aleksandry Popławskiej. Możemy ją znać z ról: 2013: Komisarz Alex − jako Martyna Pawlak (odc. 49) 2013: Bez tajemnic − jako Małgorzata 2014: Wataha − jako Natalia Tatarkiewicz 2014: Obietnica − jako Sylwia Śliwińska, matka Lili 2015: Hiszpanka − jako Adrianna Solska-Tekieli 2015: Krew z krwi − jako adwokat Carmen 2018: Podatek od miłości – jako Ilona

Mariusz Kałamaga

Mariusz Kałamaga (ur. 8 listopada 1981 w Bytomiu) – polski artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, były członek i lider kabaretu Łowcy.B.Ukończył Liceum Ekonomiczne w swoim rodzinnym mieście. Po liceum rozpoczął studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku animacja społeczno–kulturalna. Podczas studiów poznał ekipę, z którą założył kabaret Łowcy. B. Od 2008 roku prowadził razem z Jerzym Kryszakiem i Piotrem Bałtroczykiem programu „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Później Kałamaga wraz z grupą znajomych z Bytomia założył Punkową Grupę Rozweselającą nazywającą się Ja Mmm chyba ściebie. W 2010 roku współprowadził program „Tylko nas dwoje. Just the Two of Us” emitowany na antenie telewizji Polsat. W tym samym roku razem z Tomaszem Kammelem prowadził program „Stand up. Zabij mnie śmiechem”. Po opuszczenia kabaretu w 2014 roku Kałamaga zaczął występować na scenie stand–upowej. Kabareciarz poinformował oficjalnie o swojej decyzji na swoim portalu na Facebooku. Jak przyznał Kałamaga, potrzebował odmiany i opuścił kabaret na rzecz stand–upu, ponieważ tam może sobie pozwolić na więcej niż w czasie występów z kabaretem.

Czesław Mozil:

Czesław Stefan Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – duńsko-polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna.
Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, zawierającą elementy kabaretu, rocka i punk rocka, sam określa własną muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”. Był jurorem w czterech edycjach programu TVN typu talent show X Factor (2011–2014). Współprowadził z Kubą Wojewódzkim poranną audycję w Esce Rock Zwolnienie z WF-u (2012–2013) oraz prowadził program Radia Zet Bumerang Czesława (2015). W 2015 wydał autobiografię pt. „Nie tak łatwo być Czesławem”, którą współtworzył z dziennikarzem Jarosławem Szubrychtem. Zagrał rolę tytułową w filmie Szkoła uwodzenia Czesława M. (2016). Jest współwłaścicielem dwóch restauracji: Pausa Włoska i BalBar, obu zlokalizowanych na warszawskiej Pradze.

Kasia Moś:

Katarzyna Moś (ur. 3 marca 1987 w Rudzie Śląskiej) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i aktywistka społeczna. Finalistka trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka (2014). Reprezentantka Polski z utworem „Flashlight” w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.
Znane piosenki:
„I Wanna Know”
„Uwierz”
„Break”
„Addiction”
„Flashlight”
„Wait”
„Ślad”

Maja Sablewska:

Maja Krystyna Sablewska (ur. 5 kwietnia 1980 w Sosnowcu) – polska menedżerka muzyczna, doradca wizerunkowy, prezenterka telewizyjna i celebrytka. a początku 2011 rozpoczęła współpracę ze stacją TVN w programie X-Factor, którego była jurorką. W czerwcu 2011 rozpoczęła roczną współpracę z Tolą Szlagowską, wokalistką i założycielką zespołu Blog 27. Z końcem 2011 zakończyła pracę jako menedżerka muzyczna. Na początek 2012, jako doradca wizerunkowy, rozpoczęła współpracę z marką Rimmel w Polsce. Ponadto napisała dwa poradniki: pt. 10 sposobów na modę oraz pt. Sposoby na zdrowy styl życia. Pod koniec 2013 zadebiutowała jako prowadząca autorski program Sablewskiej sposób na modę dla TVN Style. Pod koniec 2014 została twarzą marki Perwoll. Reklamy z jej udziałem, reklamujące płyn Perwoll Black, wyemitowano w ponad 40 krajach na świecie, w tym m.in. Rosji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Izraelu czy Hiszpanii. W marcu 2015 zdjęcia Sablewskiej ukazały się w kwietniowym numerze polskiego wydania magazynu dla mężczyzn „Playboy”. W 2016 zrealizowała dla TVN program Sablewskiej sposób na... .Po dziewięciu sezonach Sablewskiej sposób na modę w 2018 rozpoczęła kolejny trzy sezonowy autorski program Sablewska od stylu.

Maria Manowska:

Data i miejsce urodzenia 31 marca 1984 Siemianowice Śląskie Zawód, zajęcie dziennikarka, prezenterka telewizyjna Manowska jest dyplomowaną dziennikarką, ukończyła ten kierunek na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, oraz historyczką sztuki, studiowała na Universidad de Valladolid w Hiszpanii. Tuż po otrzymaniu dyplomu wystąpiła w reklamie i podjęła pracę w agencji reklamowej, jako redaktor programów rozrywkowych.

Robert Korólczyk:

Data i miejsce urodzenia 17 września 1976 Rybnik Zawód artysta kabaretowy Współtwórca Kabaretu Młodych Panów. Wcześniej związany był z kabaretem DuDu i kabaretem Nic. Dyrektor artystyczny Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”. Na swoim koncie ma także prowadzenie takich imprez kabaretowych jak: Larmo i Świrek. Od października 2007 do czerwca 2008 roku prowadził teleturniej Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? emitowany w TV Puls. Od 2015 roku prowadzi wraz z Ewą Błachnio i Mariuszem Kałamagą audycję Poliż temat w radiu RMF FM. Od 1 września 2018 prowadzący program Gwiazdy Kabaretu w TV4.

Ania Wyszkoni:

21 lipca 1980 Tworków Zawód piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów Aktywność od 1996 polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała cztery albumy: Pan i Pani (2009), Życie jest w porządku (2012), Kolędy wielkie (2015) oraz Jestem tu nowa (2017).

Mateusz Banaszkiewicz:

(ur. 15 lipca 1979 w Rybniku) – polski artysta kabaretowy, od 2005 roku członek Kabaretu Młodych Panów. Wcześniej występował w Kabarecie Dudu. Absolwent Liceum Handlowego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku oraz Ośrodka Działalności Dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Żonaty, ma syna Jonasza.

Magdalena Kumorek:

(ur. 14 sierpnia 1979 w Pyskowicach) – polska aktorka filmowa i teatralna, także wokalistka. Data i miejsce urodzenia 14 sierpnia 1979 Pyskowice Zawód aktorka, wokalistka Współmałżonek Piotr Dziubek Lata aktywności od 1998

Otylia Jędrzejczak:

Data i miejsce urodzenia 13 grudnia 1983 Ruda Śląska Otylia Jędrzejczak (ur. 13 grudnia 1983 w Rudzie Śląskiej) – polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. W 2005 okrzyknięta najlepszą pływaczką w Europie przez magazyn „Swimming World”. W 2019 wprowadzona do International Swimming Hall of Fame.

Dawid Podsiadło:

Pseudonim David Ross Data i miejsce urodzenia 23 maja 1993 Dąbrowa Górnicza Instrumenty puzon, fortepian, cymbałki, ukulele, gitara Gatunki indie pop, indie rock[1] Zawód piosenkarz, autor tekstów (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski piosenkarz oraz autor tekstów. Wokalista zespołu Curly Heads. W 2012 zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor[2]. W 2013 wydał debiutancki album pt. Comfort and Happiness. Wydawnictwo dotarło do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży – OLiS, rozchodząc się ponad 150 tys. egzemplarzy, dzięki czemu zdobyło status diamentowej płyty[3] i zostało najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013. W 2015 wydał drugi album pt. Annoyance and Disappointment, który również dotarł do 1. miejsca OLiS oraz sprzedał się w ponad 150 tys. sztuk, zdobywając status diamentowy[3]. W 2018 wydał trzeci album pt. Małomiasteczkowy, z którym trzeci raz z rzędu zagościł na 1. miejscu OLiS[3]. Łącznie sprzedał ponad 450 tys. płyt w Polsce. Był osiemnastokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i dwanaście razy wygrywał plebiscyt

Jacek Stachursky:

Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky Pseudonim Stachursky Data i miejsce urodzenia 26 stycznia 1966 Czechowice-Dziedzice Gatunki pop[2], discopolo, pop-rock[2], dance[3], trance[3], eurodance[3], muzyka klubowa[4] Stachursky, właśc. Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky[1] (ur. 26 stycznia 1966 w Czechowicach-Dziedzicach) – polski piosenkarz śpiewający muzykę z pogranicza gatunków pop i dance, w tym także disco polo[5], oraz muzyki klubowej[4]. Szacuje się, że sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt za albumy Finał, Wspaniałe polskie przeboje i 2009 oraz platynowych płyt za albumy: 1996, Urodziłem się aby grać, 1999, Moje najlepsze piosenki, 1 i Trwam oraz single: „Kieliszki” i „Essa”, oba nagrane w duecie z BBX-em

Piotr Kupicha:

Piotr Kupicha Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania Piotr Kupicha Ilustracja Piotr Kupicha (2012) Imię i nazwisko Piotr Jan[a] Kupicha Data urodzenia 16 marca 1979 Instrumenty gitara elektryczna, gitara akustyczna Gatunki pop[1], rock[1] Zawód wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów Aktywność od 2000 Wydawnictwo EMI Music Poland

Piotr Polk:

Krzysztof Hanke:

Janusz Gajos:

Wojciech Modest Amaro:

Anna Dereszowska:

Łukasz Similat: